Už čoskoro bude spustený nový videopdcast EROS s témami lásky a sexuality

Skupina mladých ľudí ohlásila zámer spustiť videopodcast s názvom EROS, ktorý sa bude venovať témam lásky a sexuality. Obsah bude vychádzať z kresťanského pohľadu na človeka. Má za cieľ používať prevažne racionálnu argumentáciu a tak zasiahnuť aj ľudí mimo Cirkvi.

 

„Náš plán je pozývať odborníkov na jednotlivé témy a ponúkať príťažlivý a hodnotný obsah na témy sexuality a vzťahov. V každom dieli sa pozrieme na jednu konkrétnu oblasť a postupne tak vytvoríme akúsi digitálnu príručku o láske a sexualite z pohľadu zdravého rozumu,“ popisujú tento projekt v kampani, ktorej cieľom je získať zdroje na spustenie tohto podcastu.

 

Po obsahovej stránek za projektom stojí František Barteku. Uplynulé dva roky strávil štúdiom sexuality, manželstva a rodiny na medzinárodnom pápežskom inštitúte ITI Catholic University v Rakúsku. Kvalitné vizuálne a zvukové prevedenie videopodcastu bude zabezpečovať kresťanský kreatívec a youtuber Martin Ondruš.

 

„Chceme tu byť pre mladých, ktorí sa chcú zorientovať v týchto témach, ale aj rodičov, ktorí sa chcú vedieť so svojimi deťmi o nich rozprávať. Chceme byť pomôckou pre učiteľov, animátorov či lídrov spoločenstiev a komunít, ale aj zdrojom informácií či argumentov v diskusiách s kolegami či spolužiakmi,“ uzatvárajú popis projektu tvorcovia.

 

Ich kampaň je možné podporiť na Doniu do 1. mája, kedy plánujú podcast spustiť.

 

Zdroj: tkkbs