Celý svet bude oslavovať svetový deň misií

  • Pridané v: Svet
  • 16. októbra 2019
  • -dc-

Vyvrcholenie mimoriadneho misijného mesiaca, ktorý pápež František zvolal a určil na október 2019 a ktorý práve prebieha zaznamenal už viaceré iniciatívy.

Pápež František: Prosme o novú misionársku jar!

Pokrstení a poslaní! Začal sa mimoriadny misijný mesiac a týka sa to každého z nás 🚶🏻‍♀️🚶🏻‍♂️🌏😇 #thepopevideo #triM

Uverejnil používateľ BonDosco Utorok 1. októbra 2019

 

Zaujímavou bola kampaň, ktorá začala na sociálnych médiách s titulom “Aká je moja misia?,” na ktorú odpovedali tisíce ľudí z Európy, Ameriky, Afriky a Ázie-Pacific, pomocou hashtag #mymission. na sociálnych sieťach, ako je Facebook, Instagram, Twitter a snapchat.  Na Slovensku zrealizoval túto aktivitu salezián Daniel Holúbek prostredníctvom instagramu iambondosco. Svoje pravidelné video 13. v mesiaci Saleziánky tiež zamerali misionársky.

Misijný mesiac

Pokračujeme v starej dobrej tradícii a pridávame video 13. októbra 😇❤️Tento krát je to misijný challenge😍Pozri sa, neoľutuješ 👌💪

Uverejnil používateľ Saleziánky Nedeľa 13. októbra 2019

 

Relácia viera do vrecka pripravila svoje ďalšie video, v ktorom môžeme dostať odpovede na otázky: “Ako sa môžeme stať misionármi bez toho, aby sme niekam museli vycestovať? Ako podporovať misionárov? Je finančná pomoc tá najpotrebnejšia?,” ako uviedli saleziani.sk.

 

Celý svet bude oslavovať svetový deň misií 20. októbra. Bude to ďalšia príležitosť spojiť sa spolu v modlitbe za všetkých misionárov a viac prežiť hĺbku svojho vlastného krstného povolania a poslania.

 

Zdroj: Agenzia Info Salesiana – Ans

Foto: fides.org

Inštitút dcér Márie Pomocnice
Kremnická 17, 851 01 Bratislava
Slovensko, Európa
00421 263 814 955
slkfma@nextra.sk
IČO: 00677728
Číslo účtu: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759
Inštitút Dcér Márie Pomocnice spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na www.gdpr.kbs.sk