Neobyčajne obyčajný pondelok

Nie je pondelok ako pondelok. Niektoré prejdú len tak a niektoré prinesú so sebou viac prekvapení a darov ako by človek čakal. A aj náš posledný pondelok, rodinný deň, bol trochu iný ako tie ostatné.

 

Ráno sme sa spoločne vybrali na výlet, aby sme trochu vypadli, vychutnali si krásu jesennej prírody, oddýchli si a hlavne boli spolu. Našou destináciou bol Plavecký Mikuláš, miesto, na ktoré sa viaže každej sestre mnoho spomienok. „Konečne v Miki po dlhej dobe. Som veľmi rada, že som mohla byť opäť na mieste, kam som chodila ako dievča, zažila tu tábory, duchovné cvičenia a mnoho krásnych stretnutí a vidieť ako domček aj ďalej slúži pre mladých. Ďakujem  za všetky sestry, ktoré sa o Miki starajú a zveľaďujú ho.“ povedala sestra Majka.

 

Po návrate domov sme neleňošili. Privítali sme sestry z Olympijskej, druhej trnavskej komunity. Spoločná večera sa niesla v duchu radosti a zdieľania. Sr. Ivka hovorí: „Som veľmi vďačná za krásny sesterský večer, za zdieľanie našich komunitných i apoštolských skúseností. Sú to pre nás vzácne chvíle.“

 

A tak sme spoločne prežili krásny pondelok. Posilnené a plné vďačnosti sme sa vybrali v ústrety našim každodenným povinnostiam.

 

Zuzka

 

Inštitút dcér Márie Pomocnice
Kremnická 17, 851 01 Bratislava
Slovensko, Európa
00421 263 814 955
slkfma@nextra.sk
IČO: 00677728
Číslo účtu: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759
Inštitút Dcér Márie Pomocnice spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na www.gdpr.kbs.sk