Dievčatá si zmerali sily vo florbale

V piatok a sobotu 20. – 21. apríla to v banskobystrickom Salezku žilo. Konal sa Celoslovenský dievčenský florbalový turnaj. Do Bystrice zavítalo sedem tímov z celého Slovenska. Zastúpenie mala západná, východná, ale i stredná časť krajiny.
V piatok sa akcia začala spoločnou svätou omšou a pokračovala v bare, kde sa podávali americké zemiaky a hotdogy. Deň bol ukončený spoločnou modlitbou. V sobotu ráno sa začal samotný turnaj. Hráčky boli oboznámené s pravidlami a hrou fair-play. Zápasy boli väčšinou vyrovnané, často aj dosť napínavé.
V športovom areáli vládla napriek nerozhodným súbojom skvelá atmosféra. Dopĺňala ju rytmická hudba a komentátor. Svojou prítomnosťou potešila prítomných aj účasť členov predsedníctva mládežníckych združení Laura a Domka.
Víťazom turnaja sa stal tím dievčat z Dubnice nad Váhom. Banská Bystrica sa umiestnila na výbornom druhom mieste. Tretie miesto získal tím z Michaloviec. Víťazom gratulujeme a ostatným hráčkam ďakujeme za účasť.
Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.
Alžbeta Širáňová