V Dubnici začal opäť IMOS

V Dubnici nad Váhom saleziánska farnosť opäť začala prípravu na prvé sväté prijímanie. Okrem detí sa jej zúčastnili aj animátorky a animátori z miestneho saleziánskeho strediska.

 

Témou stretnutia bolo priateľstvo s Ježišom Kristom, ktorú v nedeľu 6. októbra  zábavno- náučnou formou pripravilo 24 mladých animátoriek a animátorov  spolu so saleziánkami Lamiyou a Fany a saleziánom Vladom.  Deti rozdelené do 5. chlapčenských a 5. dievčenských skupín si “zahrali sa zoznamovačku, pozreli krátky filmík a potom v skupinkách si popri aktivitách prerozprávali životopisný príbeh Ježiša Krista,” ako uviedli organizátori na webovej stránke saldub.sk.

 

Pre rodičov bola pripravená paralelne prednáška o Božom milosrdenstve, ktorú rozprával kapucína br. Damiána Szulowský. Na saldub.sk, ďalej uvádzajú, že Damián “Povzbudil prítomných mať odvahu vyjsť zo seba a odpustiť druhým, keď nám Boh odpúšťa,” 

 

IMOS skratka hesla Ide mi o svätosť, ako príprava malých prvoprijímajúcich bude prebiehať celý školský rok a vyvrcholí peknou slávnosťou vo veľkonočnom období.

 

-dc-

Zdroj a foto: saldub.sk

Inštitút dcér Márie Pomocnice
Kremnická 17, 851 01 Bratislava
Slovensko, Európa
00421 263 814 955
slkfma@nextra.sk
IČO: 00677728
Číslo účtu: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759
Inštitút Dcér Márie Pomocnice spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na www.gdpr.kbs.sk