Humenné plné princezien

V našom cvč sme tento školský rok mali spoločnú aktivitu všetkých stretiek. Bola zameraná na prehĺbenie vzťahu s Ježišom v Eucharistii a cez rôzne výzvy sa snažili robiť radosť Kráľovi.

 

Za každú splnenú úlohu si na svoje šnúrky navliekli korálku. Polročné medzi hodnotenie ich znova povzbudilo do ďalšej snahy a teraz na konci roka sme sa rozhodli odmeniť všetky dievčatá. Rozmýšľali sme o výlete na ozajstný hrad, (nielen zrúcaninu ako v našom okolí). Po zvážení všetkých pre a proti sme sa rozhodli pre inú verziu – v humenskom kaštieli v obradnej sieni, kde bola každá korunovaná za princeznú Večného Kráľa.

 

Veľmi som sa tešila na túto skvelú akciu, ale choroba mi zabránila vidieť prekvapenie v očiach dievčat vo veku od 9 do 19 rokov. Na záverečnej svätej omši v našej kaplnke som zobďaleč videla hrdosť a šťastie a to bolo viac, ako som čakala. A ako bonus: dievčatá na nedeľnej omši u saleziánov – s korunkami. Verím, že vonkajšia krása bude aj naďalej odrazom tej vnútornej, aby Humenné bolo stále plné princezien.

 

Janula Haluščáková