Jedna pizza = jeden dom. KMR robí fundraising naplno

Bolo to niekedy na konci februára alebo začiatkom marca. Písala som ľuďom na FB správy, že spúšťame naše propagačné video s možnosťou podpory kúpy domu pre Kolégium. Na správu mi zareagoval na druhý deň Ondro. A jeho ponuka znela naozaj dobrodružne. Práve v tom čase totižto rozmýšľali s jeho priateľkou Miriam, že v rámci ich plánovanej pešej púte zo Slovenska do Santiago de Compostella (tj. 3 500km? pešo) chcú po ceste propagovať jeden projekt. Ondro mi ponúkol, či by sme s nimi išli do tejto propagačnej kampane, lebo myšlienka Kolégia sa im veľmi zapáčila a chceli by propagovať práve nás.

 

Už po prvom prerozprávaní, ako by mohla kampaň vyzerať, nám vznikla jasná vízia

Jedna pizza, jeden mekáč, jeden burger…. niečo príjemné, čo si radi dáme počas letných večerov v meste. A predsa. Ak sa človek vie aj niečoho príjemného z času na čas zriecť, môže svojím málo pomôcť k niečo veľkému. Môže pomôcť dievčatám z periférií vyrastať cez školský týždeň v bezpečnom a podnetnom prostredí. Môže im týmto spôsobom pomôcť chodiť na dobré školy, nadobudnúť dobré vzdelanie a v budúcnosti prácu. Vďaka tomu budú môcť vyjsť zo začarovaného kruhu generačnej chudoby a mať priateľov medzi Slovákmi. A Slováci budú môcť mať priateľov medzi Rómami.

 

Začali sme s prípravou materiálov, fotiek, s témou a dizajnom. Každý pracoval na svojom poli. Výsledok si môžete pozrieť na: https://donio.sk/pribeh/5570 :) A už teraz zo srdca ďakujeme v modlitbe za všetkých darcov 😊

 

Ondro a Mirka putujú už 10 dní. Momentálne sú niekde v Dolnom Rakúsku. Majú pred sebou ešte viac ako 3 000 km chôdze. Môžete si na nich spomenúť. Zrieknu sa počas týchto troch mesiacov mnohého. Avšak aj s ich pomocou a obetou si myslím, že vzniká niečo nové a krásne. Nezabudnite sledovať ich cestu do Compostelly na IG. Stojí to za to.

 

Monika Foltýnová