Exallievy FMA si zvolili novú radu

V predposlednú júnovú sobotu si u sestier saleziánok v Dubnici nad Váhom Exallievy volili novú radu. Zo šiestich nominovaných kandidátok boli vybrané štyri nové členky rady, ktoré budú šesť rokov zastupovať Exallievy na Slovensku.

 

Z predchádzajúcej rady v zložení prezidentka Exalliev Jana Molnárová, viceprezidentka Veronika Baková, sekretárka Mária Rišková, zodpovedná za financie Eva Bakitová, sa niektoré členky vymenili. Na poste sekretárky bude v novej rade Kristína Horváthová. Viceprezidentka je nateraz Andrea Vreteničková. Exallievy sú v rade zastúpené od Humenného, cez Dubnicu nad Váhom až po Trnavu.

 

„Veríme, že Pán požehná každé dielo, do ktorého nás pozýva a že v tom bude s nami. A celé voľby sme ukončili spoločným stretnutím aj s ostatnými exalievami a mali príjemní čas grilovačky, pokecu, zdieľania, radosti, úsmevu i láskavého slova,“ rozpráva o voľbách Exallieva Kristína Horváthová z Trnavy.

 

Ďalej pokračuje: „Ďakujeme za povzbudenie aj provinciálke saleziánok sr. Monike Skalovej a našim delegátkam sr. Editke Štefkovičovej a sr. Monike Méryovej.“ K poďakovaniu sa pridala aj pokračujúca prezidentka Exalliev Jana. „Ďakujem všetkým za ich službu v doterajšej rade a dúfam, že budeme napredovať a duchovne rásť ako Exallievy aj naďalej.“

 

Dagmara Čepelová FMA