Vides leto a najnovšie info z tohto misijného projektu

Vides leto a najnovšie info z tohto misijného projektu

 

Tento rok sa formačných kurzov VIDES zúčastnilo trochu menej VIDESákov. Zvážili svoje sily a v lete ich čakajú vybrané destinácie. Organizovať budú pre nich aj duchovné cvičenia a zmena nastane aj na poste koordinátorky VIDESU.

 

Leto a termíny

V lete VIDES čakajú rôzne termíny a destinácie, ako sa dočítate. Kvôli menšiemu počtu dobrovoľníkov nebude prítomnosť VIDES na Orechovom dvore v Nitre.

8.-12.7.2024
Lunik 9: Miro, Domča, Mirka

Poštárka: Kika, Naty, Danka, Terezka B., Majka

20.-28.7.2024

Rumunsko: Saška, Sofi, Terezka S., Domča, Miro, Kiko

1.-7.8.2024

Kuchyňa a Sološnica:  Mišo, Naty, Janka (FMA)

19.-23.8.2024

UA deti z Gabčíkova: Saška, Katka, Miro, Alenka, Mišo, Fany, Maťa (FMA)

29.8.-1.8.2024

DC Videsáci + komu to dobre padne :) Veľký Biel u SDB : Dáška Králová + mladí

20.-22.9.2024

VIDES 0 – pozvánka pre nových, plagát na nový šk. rok v prílohe :)

26.-29.9.2024

celosvetový VIDES kongres vo Fatime: Fany + 4 mladí (Zuzka, Kika, Janka, Dano)

 

Duchovné cvičenia a zmena koordinátorky

Keďže bol záujem o duchovné cvičenia (DC) po akciách, aj tento rok ich organizujú v rámci VIDESU, budú s biblistkou Dagmara Královou FMA. Tieto DC sú zároveň otvorené pre hocikoho zo saleziánskych stredísk.

 

Na poste koordinátorky VIDESU sa od septembra udeje zmena. Saleziánka Fany Martinková prevezme štafetu. Týmto chceme vyjadriť vďaku Monike Foltýnovej FMA, ktorá sa naplno vložila do tejto služby až doteraz. Dnes pozýva k modlitbám a pomoci pre odídencov z Ukrajiny.

„Prosím o modlitby za situáciu ukrajinských odídencov na Slovensku, asi ste zachytili, že podpora od štátu končí 30.6.2024 a štát bude prispievať odídencom prvých 120 dní pobytu na Slovensku. Myslím, že táto zmena sa dotkne pár tisíc UA odídencov (zvlášť teda mám a detí), a nebude to pre nich ľahké obdobie. Tak to prosím podporme tiež modlitbou.“

 

Dagmara Čepelová FMA