Májové stretnutia v Rožňave

Mesiac máj bol v Rožňave mesiacom viacerých stretnutí. Cez víkend od 10.5. do 12.5. sa jedenásť mladých zúčastnilo duchovnej obnovy na sympatickej chatke v Hrušove. Bojové podmienky neubrali, možno skôr naopak, prispeli k čaru spoločného času. Stíšenie, čas na zamyslenie, ale aj spoločné opekačky, hry, rozhovory pri ohni vytvorili príjemnú atmosféru.

 

 

Tá pokračovala v nedeľu v Rožňave, kde sa už tradične konal Deň rodiny. Animátori si pre deti pripravili stanovištia, cez ktoré nakoniec mohli rozlúštiť myšlienku: „Dôverujte Márii a uvidíte, čo sú zazraky.“ Dospelí sa medzitým porozprávali pri kávičke a pri prezeraní fotografií zo starších kroník, kde sa ešte mnohí z nich našli ako mladí animátori.

 

 

O necelé dva týždne, v piatok 24.5., bola opäť sympatická príležitosť na stretnutie. Sviatok Panny Márie Pomocnice sme oslávili svätou omšou a spoločným stretnutím pri chutnom guláši u bratov na dvore. Bolo to naozaj rodinné stretnutie, lebo na sviatok Mamy prišli všetky vekové kategórie: mladí, ale aj starší, no duchom stále mladí.

 

 

Ešte môžeme spomenúť jedno dôležité stretnutie, ktoré snáď bude pokračovať mnohými ďalšími. V nedeľu 26.5. malo v Rožňave dvadsať detí prvé sväté prijímanie. Na pripomienku toho, že Pán Ježiš chce byť ich najlepším priateľom a že sa o nich stará ako pastier o svoje ovečky, dostal každý z nich plyšovú ovečku, z ktorej mali veľkú radosť.

 

Fany Martinková