Úspech našich dievčat na PGSI 2024 v Janove

Minulý týždeň sa náš výber dievčat zúčastnili prestížneho medzinárodného turnaja PGSI 2024, ktorý sa konal v krásnom talianskom meste Janov. Ako tréner som mal tú česť sprevádzať tieto talentované dievčatá a vidieť ich výkony, ktoré boli viac než obdivuhodné.

 

Naše dievčatá sa ocitli v skupine s 11 silnými tímami z rôznych krajín vrátane Talianska, Chorvátska, Poľska, Slovinska, Nemecka, Belgicka a Španielska. Už od prvých zápasov bolo jasné, že konkurencia bude tvrdá, no naše dievčatá sa nezľakli a pustili sa do každého zápasu s odhodlaním a bojovnosťou.

 

Po sérii napínavých a vyrovnaných zápasov sa naše dievčatá prebojovali až do finále, kde čelili silnému tímu z Poľska. Finále bolo skutočne dramatické a plné emócií. Napriek skvelej hre a maximálnemu nasadeniu sa nám nepodarilo zvíťaziť a dievčatá nakoniec obsadili výborné 2. miesto.

 

Zisk druhého miesta na PGSI je pre naše družstvo obrovským úspechom

Chcem vyzdvihnúť nielen technické schopnosti našich hráčok, ale aj ich tímového ducha a podporu, ktorú si navzájom poskytovali počas celého turnaja. Dievčatá preukázali, že aj v konkurencii medzinárodných tímov dokážu držať krok a podávať vynikajúce výkony. Sme na nich veľmi hrdí a veríme, že tento úspech ich ešte viac motivuje do budúcnosti.

 

Ďakujeme všetkým, ktorí nám fandili a podporovali nás počas turnaja. Vaša podpora bola pre dievčatá veľkou motiváciou a povzbudením. Tešíme sa na ďalšie turnaje a veríme, že budeme môcť priniesť ďalšie skvelé výsledky a úspechy pre naše družstvo.

 

Juraj Bartoš, tréner volejbalového družstva dievčat

Zdroj: laura-mladez.sk

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR  v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania a mládeže.