Generálna predstavená saleziánok dnes oslavuje svoje narodeniny

Matka Chiara Cazzuola, generálna predstavená saleziánok má dnes narodeniny. Celý Inštitút Dcér Márie Pomocnice oslavuje spolu s ňou a zveruje ju do modlitieb.

 

Matka Chiara sa narodila v roku 1955 v Campiglia Marittima v provincii Livorno v Taliansku. Požiadala o prijatie do Inštitútu FMA a vstúpila do vtedajšej toskánskej provincie Santo Spirito. Prvé roky svojej formácie strávila v Castelgandolfe neďaleko Ríma, kde 5. augusta 1975 zložila prvú profesiu.

 

Vyštudovala literatúru. Niekoľko rokov pôsobila ako učiteľka a neskôr riaditeľka strednej školy. Tiež niekoľko rokov bola miestnou a provinciálnou delegátkou saleziánskeho mládežníckeho športu (PGS) a získala pastoračné skúsenosti ako provinciálna koordinátorka pastorácie mládeže. Bola animátorkou spoločenstva a potom provinciálnou radkyňou. Po zjednotení troch provincií Emílie, Ligúrie a Toskánska sa stala súčasťou provinciálnej rady s úlohou radkyne pre formáciu a ponúkla účinný príspevok, uprednostňujúc cesty spoločenstva a spirituality, v štýle jednoduchosti a úcty k ľuďom a so zmyslom pre hĺbku. Pôsobenie a služby V roku 2007 bola vymenovaná za provinciálku svojej provincie Emilia-Liguria-Toskánsko „Panna Mária z Večeradla“ so sídlom v La Spezia (ILS). GK XXII (2008) ju zvolila za radkyňu vizitátorku a sr. Cazzuola dala svoju disponibilitu so slovami: „V duchu odovzdanosti do Božej vôle a s dôverou v Pánovu pomoc hovorím áno.“

 

Bohaté skúsenosti so salezianitou a medzikultúrnosťou

Počas nasledujúcich šiestich rokov navštívila niekoľko provincií v Amerike a Európe a získala bohaté skúsenosti so salezianitou a medzikultúrnosťou. Každej zo svojich sestier venovala pozornosť a obetavosť, usmiaty a dobrý optimizmus. Mala schopnosť zachytiť zárodky života a nádeje v každom človeku  v udalostiach. Je „čistým“ človekom a nadšená svojím povolaním FMA. V srdci má aj veľkú vášeň pre mladých ľudí. Prejavuje schopnosť úprimných, pokojných a spolupráce schopných vzťahov.

 

Generálna predstavená, matka Yvonne Reungoat, ju zvolila za regulátorku XXIII. generálnej kapituly (2014). Na tej istej kapitule bola zvolená za generálnu vikárku, čím sa úzko podieľala na animácii a riadení s generálnou predstavenou. Na otázku Matky po hlasovaní: „Prijímaš?“ sestra Chiara s veľkým dojatím odpovedala: „Dôverujem Pánovi a zverujem sa Márii Pomocnici kresťanov. Preto hovorím ÁNO!“  Bola tiež regulátorkou XXIV. generálnej kapituly a zvolená za generálnu matku.

 

Sestra Chiara je 10. nástupkyňou Márie Dominiky Mazzarellovej. Viac informácií a možnosť vyjadriť jej gratuláciu môžete na webovej stránke inštitútu cgfmanet.org.