Saleziáni spúšťajú podcast Uveriteľní

Život mladých ľudí je dynamický a keďže je naším poslaním byť im nablízku, chceme ich sprevádzať kdekoľvek sa nachádzajú. Či už sú v našich strediskách, odišli študovať do iných miest, sú v zahraničí alebo robia prvé kroky v dospelom živote.

 

Nielen) saleziánski mladí sa tak môžu každé dva týždne tešiť na nový podcast. Bude sa týkať tém, ktoré medzi nimi v súčasnosti rezonujú a v ktorých sa snažia zorientovať. Podcast Uveriteľní im chce v ich hľadaní pomôcť.

 

Skúsenosť z dlhoročnej praxe života medzi mládežou ponúkne moderátor don Stanislav Hurbanič, ktorý je zodpovedný za pastoráciu saleziánskych mladých na Slovensku. Doplní ho moderátorka Klaudia Kosnáčová, odchovankyňa bratislavského strediska na Miletičovej.

 

„Som nadšený z toho, že vznikol tento podcast a že som jeho súčasťou. Mám v ňom ako salezián ambíciu hľadať cestu ku každému mladému človeku, nech sa nachádza kdekoľvek a to úprimne, bez mudrovania. Pri natáčaní si, ako moderátor, predstavím, akoby tam poslucháč sedel na kresle pri nás a diskutoval s nami. Pozývam preto mladých, aby rovnako úprimne hľadali s nami, aby sebe  a aj nám kládli otázky, nech spolu diskutujeme a vytvárame uveriteľné vzťahy,“ hovorí don Hurbanič.

Dopĺňa ho moderátorka Klaudia: „Je to veľká sranda a výzva. Myslím, že sa všeličo pri tom učím a som vďačná za takúto príležitosť.“

 

„Názov Uveriteľní sme zvolili, pretože ako saleziáni sa snažíme mladých viesť k tomu, aby žili pravdivý, autentický kresťanský život. To znamená aj nachádzať odpovede na otázky, ktoré sa veľmi prirodzene neustále objavujú. A vďaka ktorým zároveň dokážeme rásť a posúvať sa vpred,“ vysvetľuje Radovan Rumanovič, delegát pre médiá.

 

Podcast si zatiaľ môžete vypočuť na podcastovej platforme Spotifysaleziánskom YouTube kanáli. Prvé tri časti sa venujú témam:

 

Zdroj: saleziani.sk