SAVE THE DATE: Oslávme spolu vyvrcholenie Roka vďačnosti v Bratislave!

Pozývame vás na Víkend vďačnosti s podtitulom 100 rokov tvoríme silné 100rky. Za 100 rokov saleziáni prispeli k veľkému množstvu silných a pozitívnych príbehov ľudí na Slovensku. Obzrite sa za tým svojím!

 

  • Kedy? 6. až 8. 9. 2024
  • Kde? V Bratislave a Šaštíne
  • Kto? Pozvaní sú všetci

 

Na sviatok Narodenia Panny Márie, 8. septembra 2024, oslávia saleziáni 100. rokov od svojho príchodu a pôsobenia na Slovensku. Práve tento deň prevzali pred 100 rokmi prví dvaja slovenskí saleziáni don Viliam Vagač a don Jozef Bokor správu Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne s tamojšou farou a začali svoju službu. Toto mimoriadne jubileum si chceme pripomenúť a zároveň sa poďakovať za dar saleziánskej charizmy na Slovensku počas nasledujúcich dní:

 

6.9. v Bratislave
Víkend vďačnosti odštartuje v piatok zvítaním mladých z celého Slovenska v bratislavskom saleziánskom stredisku na Mamateyovej. Bude to pre nich priestor na stretnutie, zoznámenie sa, zábavu aj spoločné stíšenie pri animovanej mládežníckej adorácii.

 

7.9. v Bratislave
Sobotňajší program otvoríme slávením svätej omše v Gopass aréne (Športová hala Pasienky), na ktorej sa zíde celá saleziánska rodina. Na poobedie je pripravený slávnostný ceremoniál. Večer si mladí môžu vybrať medzi rôznymi ponukami, ako návšteva muzikálu Bola raz jedna klietka (DK Zrkadlový háj), čajovňa u saleziánov na Trnávke alebo športové turnaje v Petržalke na Mamateyke.

 

8.9. v Šaštíne
Vyvrcholením Víkendu vďačnosti bude slávnostná svätá omša v Šaštíne za účasti otcov biskupov o 10:30 hod.

Všetky potrebné informácie budeme postupne dopĺňať a zverejňovať na našom webe a sociálnych sieťach.

 

Zdroj: saleziani.sk