Komunita Šamorín: Hojivá masť pre duše

Kto má popraskanú pokožku, vie, akou úľavou je nájsť dobrý krém, ktorý tie praskliny zacelí. V prenesenom význame aj náš ľudský život je niekedy taký suchý, popraskaný. Ako kresťania sme vyznávačmi Krista – Pomazaného, „posilneného na zverené poslanie“. Ako v Šamoríne prijímame a sprostredkovávame jeho pomazanie, balzam jeho milosti?

 

Duchovné cvičenia, obnovy, školenia, na ktorých sme sa zúčastnili, aj ktoré sme organizovali, alebo poskytli pre ne priestory. Obyčajné aj neobyčajné zážitky zo školy, na rôznych predmetoch, dozoroch, poradách. Stretká, prípravy táborov, originálna úloha biblickej ligy Bibliq, tvorivé dielne v stredisku, staré aj nové kontakty.  Cestovanie, stretnutia, porady, koučovacie rozhovory, organizovanie, rozlišovanie, sprevádzanie sestier aj dievčat vo formácii.

 

Aby všetky tie kamienky (mozaiky) medzi sebou neškrípali, aby náš život nevŕzgal, potrebujeme to dobre pomastiť, potrebujeme balzam Božej milosti, hojivú Božiu lásku. Sme vďačné aj za komunitný víkend na chate v prírode, spoločnú hru či pozeranie filmu, zdieľanie humorných zážitkov pri stolovaní, vyrozprávanie sa, oslavu narodenín, prechádzku. V tomto všetkom chceme byť vyznávačmi a svedkami Pomazaného, takou jeho hojivou masťou pre duše vystavené námahe.

 

Kristína Némethová FMA