Aké bolo VIDES leto a čo čaká misijných dobrovoľníkov v novom šk. roku? Prihlásiť sa môžete aj Vy

Misijní dobrovoľníci z projektu VIDES v lete uskutočnili niekoľko projektov. V novom šk. roku ich čaká oslava 20. výročia vzniku na Slovensku a nové vzdelávacie podujatia pre dobrovoľníkov. Prihlásiť sa môžete aj Vy.

 

V lete Videsáci okrem zahraničného Rumunska potešili svojím programom deti na Slovensku. Pripravili rôzne tábory pre deti z Kuchyne, Sološnice, Nitry- Orechovho dvora, Luníka IX, Bardejova-Poštárky. „V skratke si myslím, že sme prežili veľmi pekné leto. Novinkou bola chata pre mládežníkov (12 mladých 13-15 -ročných) z Kuchyne a Sološnice. V spolupráci s UPC Bratislava sme boli na chate v Slávnici. Sú to veľmi fajn mladí, tak veríme, že im tieto skúsenosti postupne pomôžu, aby rozbehli veci v ich dedinách,“ povedala koordinátorka projektu Monika Foltýnová FMA. Viac o letných projektoch VIDESU si môžete prečítať na ich web stránke tu.

 

Po zážitkovom lete dobrovoľníkov čaká vzdelávanie. Najprv oslávia 20 rokov VIDESU vo Veľkom Bieli. Budú zastúpené generácie VIDESákov od úplných začiatkov, tí prídu už so svojimi deťmi, až po tých, čo začnú s VIDESom tento rok. Potom dva formačné víkendy odštartujú VIDES v novom šk. roku.

 

„Pozývam všetkých, ktorí v saleziánskych strediskách či okolí majú záujem začať s nami nový šk. rok a túžia ísť trošku mimo svoj komfort do osád, malých dedín, k Ukrajincom v Gabčíkove alebo do zahraničia. Nech sa prihlási na vides.misie@gmail.com. Ak si chceš vypočuť zážitky VIDESákov počas leta, nahlás sa do 15.9.2023. Tento VIDES 0 je 29.9.-1.10. v Liptovskej Štiavnici. Ak chceš začať až s formačným víkendom, nahlás sa do 30.9.2023. Tento VIDES 1 je 27.-29.10.2023 v Žiline,“ pozýva koordinátorka Monika.

 

Všetky potrebné informácie o VIDESE jeho aktivitách a formačných kurzoch nájdete na vides.sk.

 

Dagmara Čepelová FMA