Digitálni rodičia. Prvý podcast o výzvach rodičovstva v digitálnej dobe

Spoznajte odpovede na otázky, ktoré si dnes kladie každý rodič. Dlhoroční priatelia, marketéri, no predovšetkým rodičia Baška a Peťo vás prevedú výchovou s mobilom v ruke.

 

Peťo je šéfom digitálnej agentúry v Bratislave, Baška zas v Košiciach. Popri biznise už niekoľko rokov pomáhajú rodičom a vychovávateľom zorientovať sa v spletitom svete zvanom online. Vypočujte si podcast Digitálni rodičia, v ktorom sa dozviete, ako čeliť výzvam rodičovstva v 21. storočí.

 

Čo a kto sú digitálni rodičia?
Podstatou projektu je vzdelávať rodičov, ktorí majú deti vo veku 0 – 18 rokov, o najnovších trendoch v online prostredí a moderných technológiách. Cieľom je priblížiť im svet ich detí a vnúčat, aby ho nielen lepšie pochopili, ale boli v ňom aj správnymi sprievodcami vo výchove.

 

Za projektom stoja dvaja odborníci v oblasti internetu, reklamy a médií: Barbora Okruhľanská a Peter Šebo. Ako hostia budú pri niektorých témach vystupovať psychológovia, učitelia, vychovávatelia a ďalší odborníci pre prácu s deťmi a mládežou.

 

Nosný grafický prvok nášho loga je tvorený 1 a 0 z binárneho kódu, ktorý je synonymom digitálneho prostredia. Zároveň symbolizuje kľúč v rukách rodičov, ktorý ich deťom otvorí nekonečný poučný obsah alebo uzavrie ten nevhodný. Symbol tiež predstavuje otvorenú diskusiu o digitálnej dobe a výchove.

 

Denne pre vás Baška s Peťom pripravujú video obsah – krátke videjká s názvom Digitálny popcorn.  Nájdete v nich rôzne výchovné inšpirácie, tipy, triky, hacky aj odpovede na najčastejšie otázky. Veríme, že tento digitálny popcorn zhltnete na jeden šup a kúsok po kúsku budete digitálnemu svetu čoraz lepšie rozumieť.

 

Videá nájdete ako bonusový obsah v aplikácii TOLDO. Sledovať ich môžete aj na instagrame @digitalnirodicia, facebooku @digitalnirodicia a youtube @digitalnirodicia.

 

Zdroj: digitalnirodicia.sk