Kopánka, miesto pre všetkých. S oslavami 80. výročia prítomnosti saleziánov, posviacky kostola, otvorenia zrekonštruovaných priestorov a sviatku Pomocnice kresťanov

Obyvateľov trnavskej časti Kopánka čaká predposledný májový víkend (20. – 22. 5.) udalosť, aká sa stane raz za život.  Je ňou posviacka kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov na Kopánke, ktorý v uplynulých rokoch prešiel kompletnou rekonštrukciou. Kostol slávnostne posvätí trnavský arcibiskup Ján Orosch.

 

Súčasťou oslavy, ktorá potrvá celý víkend a bude sa konať v areáli saleziánov na Kopánke je aj oslava 80. výročia prítomnosti saleziánov na Kopánke a tiež sviatok patrónky kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov. Saleziáni sa tieto tri udalosti rozhodli osláviť spoločne s Trnavčanmi a pripravili bohatý kultúrny a zábavný program, ktorý potrvá tri dni. Celý program nájdete tu.

 

„Máme za sebou 80 rokov saleziánskeho diela na Kopánke, ktoré sme počas uplynulých 2 rokov zavŕšili kompletnou rekonštrukciou kostola. Teraz nastal čas, aby sme poďakovali za tento dar a oslávili naše výročie a nový kostol s tými, pre ktorých je hlavne určený – obyvateľmi Kopánky a Trnavy. Aj preto je heslo oslavného víkendu „Kopánka – miesto pre všetkých.“ Pozývam každého, kto chce s nami oslavovať a zároveň spoznať našu prácu a čo všetko ponúkame Trnavčanom,“ povedal Juraj Kovaľ, direktor saleziánskeho diela na Kopánke.

 

Slávnostný program

Slávnostný program začne omšou a súťažno-zábavným večerom pre mladých už v piatok večer. V sobotu je na rade hlavný bod programu, keď trnavský arcibiskup Ján Orosch o 10:00 hod. posvätí zrekonštruovaný kostol. Popoludní bude program pre mladých a rodiny s názvom Kopánka – miesto pre všetkých, ktorý bude zároveň aj Dňom otvorených dverí. Najmladších návštevníkov určite poteší divadelné predstavenie  „Na zemi dobre mi“ v prevedení divadla Na hojdačke zo Žiliny. Večer sa už všetci zabavia pri koncerte trnavského speváka Bystríka a jeho BANDY.  Oslavný víkend vyvrcholí slávnostnou sv. omšou v nedeľu na ihrisku. Celebrantom bude provinciál saleziánov na Slovensku, don Peter Timko. Počas celého víkendu si návštevníci môžu pozrieť bannery s históriou Kopánky, navštíviť infostánok alebo bar s občerstvením a nebudú chýbať, súťaže, tombola, kolotoč, či iné atrakcie pre deti.

 

 

Viac informácií o celom diele, o rekonštrukcií a aktivitách saleziánov nájdete na: www.kopanka.sk

 

Mária Dravecká