Saleziánsky mesiac je za nami aj v Banskej Bystrici. A veru stál za to!

Saleziánsky mesiac je za nami aj v Banskej Bystrici. A veru stál za to! Ako to býva v týchto covid časoch už sme si zvykli na striedanie karantén a uvoľnení, pozitivity a negativity, online aj naživo stretnutí. A všetko, čo túto rutinu nabúrava stojí za to.

 

Podarilo sa nám pripraviť online Don Bosco Show, do ktorej sa naplno zapojili aj starší hercovníci, ktorí vyrástli s donom Boscom v našom stredisku. Zaspomínali sme si na legendárne scénky z minulých rokov aj vyspovedali bývalých aj súčasných animátorov. Z livestreamu na youtube bolo cítiť vďačnosť, nadšenie a vrúcne spomienky na množstvo zážitkov spätých s oslavami sviatku dona Bosca.

 

Sviatku predchádzal deviatnik, či už formou krátkych vlogov na tému „čo by robil don Bosco dnes?“, alebo spoločnou modlitbou animátorov, mladých a rodín na zoome. V tento donboscovský víkend mali pri sv. omši skladať svoje prísľuby aj 12 saleziáni spolupracovníci z našej farnosti. Nacvičujú si disponibilitu a flexibilitu, keďže ani tento druhý termín prísľubov covid neodobril. V kuloároch sa však povráva, že s príchodom jari v apríli či máji sa už konečne saleziánska rodina pod Urpínom rozrastie, z čoho máme veľkú radosť.

 

saleziánky z Banskej Bystrice