Využite bohatú ponuku deviatnikov zo saleziánskych stredísk jedným klikom

Oslavu slávnosti svätého Jána Bosca predchádza deviatnik. Je to deväť dňová príprava pred sviatkom. Tento rok je v saleziánskej rodine, či strediskách bohatá online ponuka.

 

Saleziáni ponúkajú deviatnik saleziána Františka Kuboviča zameraný na láskavosť dona Bosca. Ako je uvedené na ich webovom portáli saleziani.sk, v ponuke je na stiahnutie Deviatnik PDF / Deviatnik e-kniha. Zamyslenia deviatnika môžete denne sledovať na ich facebooku.

 

V saleziánskom stredisku Laura v Dolnom Kubíne pripravili sestry v spolupráci s farnosťou, mladými, rodinami video deviatnik o don Boscovi a saleziánskej rodine. Sledovať ho môžete na facebookovej stránke scvclauradk alebo na youtube kanali Laura Kubín. V Materskej škole svätej Márie Dominiky Mazzarellovej v Bratislave pripravili krátky deviatnik s osobnými svedectvami učiteliek. Zistite viac na ich stránke.

 

Online deviatnik od 22. januára uverejňujú Saleziánske strediská „Kaťák“ a „Laura“ v Dubnici nad Váhom. Saleziánske dielo humenné spúšťa jedinečný „Stretko deviatnik“ k don Boscovi. Okrem modlitby je obohatený aj o aktivity a súťaž medzi humenskými stretkami. V Salezku v Banskej Bystrici sa začína duchovná príprava na sviatok dona Bosca. Na sociálnych sieťach vám každý deň ponúknu video povzbudenie od mladých, ale i starších zo strediska, ktorí sa s nimi podelili o odpoveď na otázku: „Za čo som vďačný don Boscovi?“ Na webovej stránke sbb.sk nájdete texty modlitieb a spôsob ako sa modliť deviatnik.

 

O téme deviatnika Láskavosť, rozpráva v stredisku na Troch hôrkach Peťo Magura. Košice Kalvária chystajú deviatnik cez svoj youtube kanál.  Upútavku deviatnika v Trnave na Kopánke si môžete pozrieť na fbsdbkopánka. V deviatniku pôjde o 9 symbolov zo Strenny. V Bratislave na Mamateyovej si pripravili deviatnik o Láskavosti.

 

Sviatok svätého Jána Bosca sa bude v saleziánskej rodine oslavovať 31. januára. Pripravujeme ďalšie informácie o online oslavách a programoch pre vás.