Vyšla januárová brožúrka edície Viera do vrecka Čas na rozhodnutia

Má moje manželstvo zmysel, keď mi manželka povedala o svojej nevere a ja som jej celé roky tak veril? Frustrovaný kňaz sa zasa pýta, či aj po zvyšok svojho života má kráčať sklamaný a sám. Čo mám robiť? Čo sú Božie pozvania a čo je osídlo, kde sa Zlý „prezlieka“ za anjela svetla?

 

Neexistuje asi na svete človek, ktorý by sa netúžil rozhodovať správne. Všetci vieme, že správne rozhodnutia vedú k spokojnému životu, ktorý prináša vzácne ovocie. Problémom však je, že napriek dobrým túžbam sa často rozhodujeme nesprávne. Žijeme v dobe nejednoznačnosti a hektiky. Zovšadiaľ na nás dolieha množstvo informácií, názorov, falošných výziev, ktoré „chcú“ mať vplyv na naše rozhodnutia. Vývoj technológií je taký expresný, že už naň nestačíme reagovať. Topíme sa v oceáne dát a informácií. Na jazyk sa však tlačí otázka: Sme šťastnejší, spokojnejší, vyrovnanejší?

Ako rozlišovať túžby srdca? Ako sa nenechať pomýliť pokušeniami a citmi? Viac sa o tejto téme dozviete v januárovej brožúrke s názvom Čas na rozhodnutia, ktorej autorom je salezián Marián Husár. Bližšie informácie o brožúrke, ako aj možnosť objednať si ju, nájdete tu: http://www.donbosco.sk/tovar/cas-na-rozhodnutia.

 

Video relácia Viera do vrecka ponúkala v decembri tému Ako sa neunaviť z dobra.

Vydavateľstvo DON BOSCO je súčasťou saleziánskeho diela s osobitným poslaním šíriť evanjeliové hodnoty a dobro v podobe kvalitných kníh. Viac o nás na stránke www.donbosco.sk.

 

Peter Novák