Celosvetové dni saleziánskej spirituality budú online

Napriek pandemickej situácií sa Dni saleziánskej spirituality uskutočnia aj v tomto roku. Téma Vedie nás nádej má podtitul „Hľa všetko tvorím nové“ (Zjv 21,5). Na to, aby ste mohli sledovať spoločný program –  živé vysielanie (Live), nie je potrebná registrácia.

 

Online stretnutie je naplánované na 15- 17. januára Organizačne bude každý deň spoločný program v čase od 13,00 hod do 15,30 hod. Jeho obsah bude tvoriť 15. januára modlitba, uvedenie Dní saleziánskej spirituality, prezentácia Strenny hlavným predstaveným don Ángel Fernández Artime, príhovor  Mons. Derio Olivero, biskupa z Pinerola (Italy). 16. januára bude predstavenie skupín saleziánskej rodiny, práca skupín  rôznych regiónov. Posledný deň 17. januára čaká účastníkov svätá omša, ktorej bude predsedať hlavný predstavený a záverečné online zhromaždenie. Na spoločný program sa dá v stanovenú hodinu pripojiť prostredníctvom fb stránky Agencia ANS.

 

Čas špeciálneho- regionálneho programu bude stanovený regionálnymi koordinačnými centrami. Je určený pre členov zložiek saleziánskej rodiny. Zahŕňa v sebe virtuálnu návštevu Múzea Domu Dona Bosca  na Valdoccu, päť svedectiev a skúseností saleziánskej charizmy vo svete a dva momenty v pracovných skupinách.

 

Celosvetové Dni saleziánskej spirituality sú výnimočnou možnosťou zdieľať saleziánsku charizmu s celým saleziánskym svetom.