Kubínski bývali odchovanci si našli svoje miesto v živote

  • Pridané v: Fma
  • 16. septembra 2020
  • DK

V tomto období všetci silno vnímame vírusové ochorenie  COVID 19 a môže nás to znepokojovať či robiť nám starosti. No vďaka Bohu naše dni silno sprevádza i vďačnosť a radosť. Je to hlavne pre to, že naši bývalí odchovanci si našli svoje miesto v živote, objavili povolanie, ktoré im dal Boh a my sme mohli byť pri tom.

 

ÁNO, ako odpoveď na lásku a pozvanie do kňazstva či manželstva povedali viacerí. Do manželstva saleziánka spolupracovníčka, bývalá animátorka nášho strediska a rodná sestra našej sestry saleziánky Pauli, Danka Mäsiarová. O pár dní neskôr dlhoročná animátorka, dobrovoľníčka na volejbalovom turnaji Kubcupe, či výborná pomoc s papiermi v SCVČ Evka Marušincová. Koncom augusta si povedali svoje ÁNO aj dvaja skauti, zboristi a zároveň animátori stretka YOUCAT Samuel Štefan Mahút a Lucia Podstrelená. Ani september sa nenechal zahanbiť, a tak do stavu manželského vstúpila dlhoročná bývalá vedúca telocvične na Kubcupe Martina Mäšiarová.

 

Na Sedembolestnú Pannu Máriu sme sa v Kubíne tešili na primičnej omši Andreja Matisa, ktorý bol pred pár dňami vysvätený v Ríme za kňaza a je členom osobnej prelatúry Katolíckej Cirkvi známej pod názvom OPUS DEI. Stal sa tak vôbec prvým slovenským kňazom Opus Dei.

 

Sprevádzame i naďalej našich mladých odchovancov modlitbami a vyprosujeme im požehnanie a vernosť v povolaní.

 

sestra Viera Antalíková

Foto: Marta Peťková a archív fma

 

Inštitút dcér Márie Pomocnice
Kremnická 17, 851 01 Bratislava
Slovensko, Európa
00421 263 814 955
slkfma@nextra.sk
IČO: 00677728
Číslo účtu: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759
Inštitút Dcér Márie Pomocnice spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na www.gdpr.kbs.sk