Ako bolo v Dome navštívenia

Keď som sa prihlasovala na júlový termín duchovných cvičení v tomto roku, zďaleka som netušila, kde to je, kto bude kazateľom. Dnes musím povedať, alebo napísať vám, že duchovné cvičenia, ktoré sme mali od 5.-12. júla 2020 v dedinke Klokočov-Rybárie, blízko Turzovky, boli nad moje očakávania.

 

Krásna príroda v  malebnom prostredí Kysúc, lesík pred chatou, lesík za chatou, ako z rozprávky. Kazateľom bol don Anton Červeň, sdb. Bol to on, ktorý nám „otváral Písma,“ počas prednášok či homílií alebo pri rozhovoroch  a „jeho Slovo horelo ako fakľa.“ Bol k nám úprimný, veľmi bratský, a veci priamo pomenoval také, aké sú, bez nejakých okrás. Povzbudil nás nanovo žiť naše zasvätené povolanie opravdivo, aj pravdivo, nebáť sa byť svedkami tam, kde sa nachádzame a horieť za Pána.

 

Aj ubytovanie, personál v zariadení, obsluha, výborná kuchyňa, to všetko prispelo k super prežívaniu týchto bohatých dní. Hoci nás bolo len desať, a na niekoľko dní s provinciálnou predstavenou, Monikou Skalovou jedenásť, nevadilo nám to.

 

S vďakou Pánovi a jeho Matke sme sa rozchádzali do našich komunít, alebo iných pôsobísk. Navštívili sme Dom Navštívenia, a teda chceme byť aj my malou Máriou, ktorá kráča všade tam, kde ju posiela  náš Pán.

 

Jana Beníková

Inštitút dcér Márie Pomocnice
Kremnická 17, 851 01 Bratislava
Slovensko, Európa
00421 263 814 955
slkfma@nextra.sk
IČO: 00677728
Číslo účtu: SK 80 7500 0000 0040 0786 8759
Inštitút Dcér Márie Pomocnice spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na www.gdpr.kbs.sk